Panel Kalıp Sistemi

Panellerimiz 25 farklı tip olarak üretilmektedir. 30 cm – 45 cm – 60cm – 90 cm – 120 cm olmak üzere 5 farklı genişlikte ve 60 cm – 150 cm – 270 cm – 300 cm – 330 cm olmak üzere 5 farklı yüksekliktedir. Ürünler şantiyeye kullanıma hazır olarak gönderilir. Sistemin ana çerçevesinde Welser Profile tarafından dizayn edilmiş mukavemet değeri yüksek profil kullanılmaktadır. Panel yüzeyinde 21 mm birch plywood kullanılmaktadır. Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır. Tasarımlarımızda 80 kN/m² taze beton basıncı dikkate alınır. Üretimlerimizde otomatik gazaltı kaynak makineleri kullanılır. Sistem 2 kat rapid boyalıdır, talep halinde galvaniz ile de kaplanır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • Panellerimiz 25 farklı tip olarak üretilmektedir.
 • 30 cm – 45 cm – 60cm – 90 cm – 120 cm olmak üzere 5 farklı genişlikte
 • 60 cm – 150 cm – 270 cm – 300 cm – 330 cm olmak üzere 5 farklı yüksekliktedir.

Ahşap Kirişli Kolon ve Perde Kalıbı Sitemi

Sistem plywood, ahşap kiriş ve çelik kuşak olmak üzere 3 ana elemandan oluşur. İtme ve çekme özelliğine sahip payandalar ile kalıp şaküle alınır. Beton basıncı Tie-Rod mili, Tie-Rod somunu ve çelik kuşaklar ile karşılanır. Çalışma konsolu ile emniyetli ve kolay beton dökümü sağlanır. Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır. Tasarımlarımızda perdelerde 50 kN/m², kolonlarda 90 kN/m² taze beton basıncı dikkate alınır. Üretimlerimizde otomatik gazaltı kaynak makineleri kullanılır. Sistem 2 kat rapid boyalıdır, talep halinde galvaniz ile de kaplanır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır.
 • Sistem 2 kat rapid boyalıdır.

Ahşap Kirişli Dairesel Perde Kalıbı Sistemi

Sistem plywood, ahşap kiriş ve özel tasarım çelik perde kuşakları olmak üzere 3 ana elemandan oluşur. Çelik kuşaklar gergi aparatları ile esnetilerek panolar dairesel form alır. Bu şekilde her türlü dairesel perde üretimi yapılabilir. İtme ve çekme özelliğine sahip payandalar ile kalıp şaküle alınır. Beton basıncı Tie-Rod mili, Tie-Rod somunu ve çelik kuşaklar ile karşılanır. Çalışma konsolu ile emniyetli ve kolay beton dökümü sağlanır. Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır. Tasarımlarımızda 50 kN/m² taze beton basıncı dikkate alınır. Üretimlerimizde otomatik gazaltı kaynak makineleri kullanılır.

Tek Taraflı Kalıp Sistemi

Perde kalıplarının çift yüzeyli uygulanmasının mümkün olmadığı durumlarda kalıbın tek yüzeyli olarak uygulanması gerekir. Bu durumlarda kalıp ve şakül payandaları yoğun bir basınca maruz kalır. Bu tip uygulamalarda güvenli ve daha güçlü olmasından dolayı tek taraflı payandalama sistemi uygulanır. 3 tip standart modül kullanılır. A400 – B200 – C200 Beton basıncı bu modüller ile karşılanır. Çalışma konsolu ile emniyetli ve kolay beton dökümü sağlanır. Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır. Üretimlerimizde otomatik gazaltı kaynak makineleri kullanılır.

Tırmanır Kalıp Sistemi

Sistem bir seferde dökülmesi mümkün olmayan betonerme yapılarda kullanılır. Viyadük ayaklarında, kör cephe perdelerde, payanda vurulması mümkün olmayan perde kalıplarının dış yüzeylerinde kullanılır. Standart olarak 120 – 15 0 ve 200 lük Tırmanma Konsolları üretilir. Konsollar beton yüzeylere konik ankraj vidaları ile ankraj yapılır. Platform aynı zamanda korkuluk görevide görür. Sistem kalıp projelerinize göre MODEL tarafından tasarlanır. Üretimlerimizde otomatik gazaltı kaynak makineleri kullanılır.

Masa Tipi (Ağır Yük) Kalıp İskelesi Sistemi

Döşeme ve kiriş altında taşıyıcı iskele olarak kullanılır. Masa kalıbı iskelesi, yük iskelesi ve merdiven kulesi gibi 3 farklı şekilde kullanılır. Zemini teraziye almak için alt ayar milleri, döşeme ve kiriş altını teraziye almak için ise “4 yollu” veya “U” başlıklı üst ayar milleri kullanılır. Masa kalıbı sökülmeden taşıma arabası ve vinç yardımı ile yer değiştirebilir. Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır. Panolar 150 cm genişliğinde 110 – 150 – 180 cm yüksekliğindedir. Panolar 60*3 mm, yatay ve diyagonal bağlantılar ise 34*2,5 mm TSE belgeli mekanik testlere tabi tutulmuş standart borulardan üretilir. Üretimlerimizde otomatik gazaltı kaynak makineleri kullanılır. Sistem 2 kat rapid boyalıdır, talep halinde galvaniz ile de kaplanır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır.
 • Panolar 150 cm genişliğinde 110 – 150 – 180 cm yüksekliğindedir.
 •  Panolar 60*3 mm, yatay ve diyagonal bağlantılar ise 34*2,5 mm TSE belgeli mekanik testlere tabi tutulmuş standart borulardan üretilir.

Kule Tipi (Kovanlı) Kalıp İskelesi Sistemi

Döşeme ve kiriş altında taşıyıcı iskele olarak kullanılır. Şase üzerine H panoların şaşırtmalı yerleştirilmesi ile pratik bir şekilde kurulur. Zemini teraziye almak için alt ayar milleri, döşeme ve kiriş altını teraziye almak için ise “4 yollu” veya “U” başlıklı üst ayar milleri kullanılır. Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır. Panolar 100 veya 120 cm genişliğinde 50 cm yüksekliğinde 48*3 mm TSE belgeli mekanik testlere tabi tutulmuş standart borulardan üretilir. Üretimlerimizde otomatik gazaltı kaynak makineleri kullanılır. Sistem 2 kat rapid boyalıdır, talep halinde galvaniz ile de kaplanır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır.
 • Panolar 100 veya 120 cm genişliğinde 50 cm yüksekliğinde 48*3 mm TSE belgeli mekanik testlere tabi tutulmuş standart borulardan üretilir.

Cup-Lock (Fincanlı) İskele Sistemi

Sistem cephe iskelesi yada kalıp iskelesi olarak kullanılır. Dikey ve yatay elemanlardan oluşur. Bağlantı noktaları alt tas, üst tas ve badem’den oluşur. Zemini teraziye almak için alt ayar milleri, döşeme ve kiriş altını teraziye almak için ise “4 yollu” ve “U” başlıklı üst ayar milleri kullanılır. Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır. Dikey elemanlar standart olarak 48*3 mm, yatay elemanlar ise 48*2,5 mm TSE Belgeli, mekanik testlere tabi tutulmuş, standart borulardan üretilir. Üretimlerimizde otomatik gazaltı kaynak makineleri kullanılır. Sistem 2 kat rapid boyalıdır, talep halinde galvaniz ile de kaplanır.
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır.
 • Dikey elemanlar standart olarak 48*3 mm, yatay elemanlar ise 48*2,5 mm TSE Belgeli, mekanik testlere tabi tutulmuş, standart borulardan üretilir.

Teleskopik Dikme Direk Sistemi

Standart olarak 3,0 – 3,5 – 4,0 – 4,5 – 5,0 – 5,5 veya 6,0 mt maksimum çalışma yüksekliğine göre üretilir. Kurulması ve taşınması kolaydır. Değişik kotlarda çalışmak üzere ayarlanabilir. Üç ayaklı sehpa yardımı ile dikme direklerin dik durması sağlanır. Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır. Dış borular 60*2,5 veya 76*3,0 mm, iç borular 48*2,5 – 48*3 veya 60*3,0 mm TSE Belgeli, mekanik testlere tabi tutulmuş, standart borulardan üretilir. İç ünitede delikler özel delme robotları tarafından boruyu deformasyona uğratmadan delinir. Üretimlerimizde otomatik gazaltı kaynak makineleri kullanılır. Sistem 2 kat rapid boyalıdır, talep halinde galvaniz ile de kaplanır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

  • Sistem kalıp projenize göre MODEL tarafından tasarlanır.
  • Dış borular 60*2,5 veya 76*3,0 mm, iç borular 48*2,5 – 48*3 veya 60*3,0 mm TSE Belgeli, mekanik testlere tabi tutulmuş, standart borulardan üretilir.